Nagrody i wyróżnienia

     

Koszyk
...jest pusty

Kategorie
Nowości
Polecamy
Informacje
Szukaj treści

Wpisz szukaną frazę


Wyszukiwanie zaawansowane

Badanie efektów relatywistycznych w molekułach. Metody czteroskładnikowe

1,00 zł

Autor/Redaktor: Jacek Styszyński
ISBN/ISSN: 978-83-7241-590-5
Produkt niedostępny
Waga:0.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Język:

Zapytaj o produkt

Praca dotyczy metod 4-składnikowych, opartych na hamiltonianie Diraca-Focka-Breita. Ma ona charakter obliczeniowy, a jej zadaniem jest pokazanie możliwości i ograniczeń metody DF dla molekuł i metod na niej opartych, uwzględniających korelację elektronową. 
Książka jest podzielona na trzy części: I. Teoria, II. Wyniki obliczeń, III. Uzupełnienia. 
W pierwszej części omówiono krótko podstawy relatywistycznej teorii układów wieloelektronowych i wprowadzono pojęcia używane w dalszej części pracy. 
Część druga stanowi przegląd literatury dotyczącej relatywistycznych obliczeń czteroskładnikowych dla wybranych układów molekularnych. Najpierw omówione zostały wyniki badań dla molekuł liniowych, potem molekuł o symetrii C2V, a dalej dla molekuł wieloatomowych o różnej symetrii. Przedstawiono wyniki obliczeń dla molekuł zawierających atomy ciężkie i superciężkie, dla których efekty relatywistyczne są dominujące. Część druga kończy się omówieniem wyników relatywistycznych obliczeń dla jonów kompleksowych i klasterów. Wyniki badań własnych Autora przedstawione są w rozdziale czwartym, poświęconym dwuatomowym molekułom zawierającym atomy halogenów oraz w rozdziale szóstym, dotyczącym nieliniowych molekuł wieloatomowych. 
Trzecia część książki zawiera uzupełnienia, w których bardziej szczegółowo omówiono pewne pojęcia i definicje. Umieszczono tu również szereg pożytecznych zestawień w postaci tabel, tj. np. wartości stałych spektroskopowych molekuł liniowych oraz wartości poprawek relatywistycznych do tych stałych.
Publikacja adresowana jest głównie do fizyków chemicznych i chemików kwantowych, którzy w swoich badaniach uwzględniają lub mają zamiar uwzględnić efekty relatywistyczne, ich wpływ na stałe spektroskopowe i inne właściwości molekuł. Monografia zainteresuje również fizyków i chemików, którzy zajmują się na co dzień innymi działami fizyki i chemii kwantowej, a którzy chcieliby zdobyć ogólna orientację co do wielkości i roli efektów relatywistycznych w wyjaśnieniu struktury energetycznej i właściwości spektroskopowych molekuł. 


Ilość stron 200
Rok wydania 2007

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Sprzedaż i marketing

                
        Dariusz Stawiński
           (91) 444 20 06 
    dariusz.stawinski@usz.edu.pl


       Magdalena Szarmach 
           (91) 444 20 09
magdalena.szarmach@usz.edu.pl

 

IBUK.PL

SWSW
Promocje
Autor

Inne produkty

Bestsellery
Powiadomienia

Badanie efektów relatywistycznych w molekułach. Metody czteroskładnikowe

Znajdziesz nas:
Znajdziesz nas:
sklep internetowy Kontakt z nami
Newsletter
Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.