Nagrody i wyróżnienia


     

Koszyk
...jest pusty

Kategorie
Nowości
Polecamy
Informacje
Szukaj treści

Wpisz szukaną frazę


Wyszukiwanie zaawansowane

Koncepcja sprawozdawczości szpitali na potrzeby zintegrowanego systemu oceny dokonań

5,00 zł

Autor/Redaktor: Maria Hass-Symotiuk
ISBN/ISSN: 978-83-7241-807-4
Produkt niedostępny
Waga:0.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Format:
Oprawa:
Język:

Zapytaj o produkt

W książce przedstawiono wyniki badań polegających na identyfikacji i określeniu zbiorów informacji ekonomiczno-medycznych na potrzeby zintegrowanego systemu oceny dokonań szpitali publicznych za pomocą wybranych grup wskaźników i mierników. Prawidłowe skonstruowanie systemu pomiaru i oceny dokonań sprzyja ukierunkowaniu polityki zdrowotnej na jednostki ochrony zdrowia polityki, natomiast znajomość kompletnego zestawu mierników i wskaźników w konkretnym ZOZ tworzy warunki do zwiększenia skuteczności zarządzania. Może też być bazą do budowy wewnętrznego systemu motywacji.

Zaproponowana przez autorów koncepcja oceny umożliwia porównanie szpitali w czasie i w przestrzeni. Szpitale są głównym producentem informacji dla wszystkich szczebli zarządzania służbą zdrowia. Właściwie zaprojektowany i sprawnie działający system pomiaru i oceny dokonań oraz dostosowany do jego wymagań system sprawozdawczości szpitali (informacyjny) powinien przynieść poprawę efektywności gospodarowania oraz wykorzystanie tych informacji w zarządzaniu całym systemem, na szczeblu mikro i makro.

Do zrealizowania zaproponowanej przez autorów koncepcji sprawozdawczości wykorzystano wiele metod badawczych, bazowano na bogatej literaturze fachowej z zakresu rachunkowości, teorii systemów, organizacji i zarządzania, finansów, ekonomiki zdrowia, informatyki, wielkim atutem pracy jest jej interdyscyplinarny charakter.

Efektem badań było opracowanie modelu zintegrowanej karty dokonań, do którego zastosowano metodę systemową i analogii, wykorzystano bogaty materiał empiryczny zgromadzony w wyniku analizy obowiązujących regulacji prawnych oraz badań empirycznych przeprowadzonych w szpitalach z terenu całej Polski, a dotyczących zbiorów generowanych przez nie informacji finansowo-statystycznych na potrzeby oceny ich działalności przez różnych interesariuszy, kanałów ich przesyłania, a także potrzeb informacyjnych organów założycielskich tych jednostek (powiatów, urzędów marszałkowskich i państwowych uczelni medycznych), oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia, wojewódzkich oddziałów zdrowia publicznego, a także Ministerstwa Zdrowia.

Ilość stron 360
Rok wydania 2010

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Sprzedaż i marketing

                
        Dariusz Stawiński
           (91) 444 20 06 
dariusz.stawinski@univ.szczecin.pl


       Magdalena Szarmach 
           (91) 444 20 09
magdalena.szarmach@usz.edu.pl

 

IBUK.PL

SWSW
Promocje
Autor

Inne produkty

Bestsellery
Powiadomienia

Koncepcja sprawozdawczości szpitali na potrzeby zintegrowanego systemu oceny dokonań

Znajdziesz nas:
Znajdziesz nas:
sklep internetowy Kontakt z nami
Newsletter
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.