Książka stanowi pracę zbiorową, w której autorzy przedstawiają zagadnienia odnoszące się do wybranych procesów i problemów związanych z integracją państw w ramach Unii Europejskiej w odniesieniu do problematyki polityki społeczno-gospodarczej. Zaprezentowana tematyka powinna być źródłem inspiracji do dalszych przemyśleń studentów, a także innych czytelników oraz świadomego zaangażowania się we współrealizowanie procesów integracyjnych.
Polityka społeczno-gospodarcza jest sztuką rządzenia państwem lub innym obszarem przy uwzględnieniu istniejących uwarunkowań. Jest to również sztuka osiągania dla państwa i społeczeństwa tego, co w danych uwarunkowaniach jest możliwe...
Wśród determinant rozwojowych istotne znaczenie dla prowadzenia efektywnej i skutecznej polityki społeczno-gospodarczej przez poszczególne państwa mają procesy integracyjne i globalizacyjne zachodzące w świecie. Od umiejętności wykorzystania szans wynikających z dobrego „wpisania się” w te procesy zależą sukcesy społeczno-gospodarcze państw i ich społeczeństw.
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.