Rok wydania 2015
Uwaga: pięć opublikowanych prac: 1) "Wstęp do neurologiki" (2007, dodruk 2009), 2) "An Introduction to Neurologic. Part: X" (2010), 3) "Centrum Neurowiedzy w Szczecinie. Studium przypadku" (2015), 4) "Program Joint Research Centre w Polsce. Prezentacja" (2017), 5) "Podstawy neurologiki. Podręcznik dla międzynarodowych studiów doktoranckich" (2023), stanowią jednotematyczny cykl publikacji. Zobacz: strona poprzednia, kolejna poprzednia i następna.
Jest to autorskie opracowanie zawierające materiały projektowe, przygotowane jako dokumenty studialne w celu utworzenia środowiskowego konsorcjum i centrum naukowego w dziedzinie neuronauk z priorytetowym potraktowaniem neuroekonomii, neuroinformatyki i neurozarządzania.pna Warstwę naukową prezentowanych materiałów stanowi czteroetapowa neurokognitywna strategia rozwoju kapitału intelektualnego ludzkości.
Uzasadnia się, że jest to bezalternatywna wizja badań podstawowych i stosowanych w celu zabezpieczenia stabilnego rozwoju globalnego społeczeństwa informacyjnego. Projekcja tej strategii, jako studium przypadku, jest poprzedzona zadaniami postawionymi w programie badań i edukacji. W warstwie organizacyjnej przygotowanych dokumentów studialnych zaprojektowano instytucjonalne formy uczelnianej współpracy, które miałyby służyć realizacji postawionych zadań. Zwraca uwagę konieczność profilowania polskiej polityki naukowej w celu wywierania wpływu na pozycjonowanie zadanej strategii w unijnych programach ramowych. Zakłada się, że aktywność polskich badaczy w tym względzie okaże się skuteczna, jeśli agendy rządowe będą podejmować działania krajowe i międzynarodowe jako inicjatywy wpływające na stanowienie porządku światowego. Mogłyby temu służyć prezentowane materiały projektowe, traktowane jako przewodnik w analizach porównawczych, do planowania rozwoju badań nie tylko w zakresie neuroekonomii, neuroinformatyki i neurozarządzania, lecz także w obszarze innych wyłaniających się dyscyplin neuronauk, w każdym polskim instytucjonalnym środowisku naukowym. Materiały te mogą być oceniane, i wykorzystane, jako prototypowe opracowanie wdrożeniowe planowanych lokalnie rozwiązań organizacyjnych, niezbędnych do neuronaukowego profilowania badań nad zarządzaniem jakością wiedzy, jakością prawa i jakością edukacji w celu budowania gospodarki światowej opartej na wiedzy i globalnego społeczeństwa wiedzy.
Od Autora
Wprowadzenie
Umowa Konsorcjum – partnerzy: US, ZUT i PUM
Program działalności badawczej i edukacyjnej SKN
Cel i zakres działania
1. Geneza koncepcji konsorcjum
2. Założenia programowe i organizacyjne
3. Wytyczne do formowania struktury zarządzania
4. Wytyczne do planowania działalności badawczej i edukacyjnej
5. Wytyczne do pozycjonowania i finansowania badań i edukacji
Przygotowanie do działania
Harmonogram uruchomienia programu działalności SKN
Projekcja rozwoju SKN – ku Centrum Doskonałości
Podsumowanie
Literatura
Streszczenie