Nagrody i wyróżnienia


     

Koszyk
...jest pusty

Kategorie
Nowości
Polecamy
Informacje
Szukaj treści

Wpisz szukaną frazę


Wyszukiwanie zaawansowane

Ukraińska proza "chimeryczna" lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku

48,00 zł

ISBN/ISSN: 978-83-7241-795-4
Produkt niedostępny
Waga:0.00 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Format:
Oprawa:
Język:

Zapytaj o produkt

Po raz pierwszy od czasów studiów krytycznych w latach siedemdziesiątych
–osiemdziesiątych XX wieku Autorka przedstawiła charakterystykę monograficzną ciekawego i szczególnego zjawiska, jakim była proza „chimeryczna”. Co więcej, badaczka słusznie dowodzi, iż proza ta ma znaczenie nie tylko w granicach właściwej kultury narodowej, lecz może być również rozpatrywana w szerszym kontekście ówczesnej literatury wschodnioeuropejskiej oraz światowej. 
Monografię można odebrać jako wartościowe podsumowanie długiego etapu badań krytycznych na temat powieści „chimerycznej”. Dodatkowo praca otwiera nowe horyzonty, przede wszystkim w dziedzinie badań komparatystycznych. Przybliża ona polskiemu czytelnikowi dotychczas prawie nieznane zjawisko w prozie ukraińskiej XX wieku. Cenne aspekty monografii Anny Horniatko-Szumiłowicz, które dotyczą poetyki prozy ukraińskiej oraz jej poszukiwań stylistycznych, mogą z powodzeniem być wykorzystane w kolejnych pracach, przyczynią się do rozwoju badań nad literaturą późnego totalitaryzmu w ZSRR oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. 
Po raz pierwszy Autorka dokonała syntezy ukraińskiej prozy „chimerycznej”, co sprawia, że jej książka jest bardzo ważną pozycją w aktualnej ukrainistyce literaturoznawczej. Poza tym problematyka tej monografii w pewnym stopniu rzutuje na rozwój badań komparatystycznych oraz slawistycznych, posłuży więc rozbudowywaniu tego typu dyskursów we współczesnej humanistyce.
Monografia w niemałej mierze przysłuży się rozwojowi badań nad literaturą ukraińską XX wieku i zainspiruje do kontynuowania trwającej już od lat debaty na temat jej form stylowych. 
                                        prof. dr hab. Jarosław Poliszczuk

Ilość stron 440
Rok wydania 2011

Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

Napisz recenzję
Sprzedaż i marketing

                
        Dariusz Stawiński
           (91) 444 20 06 
    dariusz.stawinski@usz.edu.pl


       Magdalena Szarmach 
           (91) 444 20 09
magdalena.szarmach@usz.edu.pl

 

IBUK.PL

SWSW
Promocje
Autor

Inne produkty

Bestsellery
Powiadomienia

Ukraińska proza "chimeryczna" lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku

Znajdziesz nas:
Znajdziesz nas:
sklep internetowy Kontakt z nami
Newsletter
Przejdź do panelu Kreator
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.