Nagrody i wyróżnienia


     

Koszyk
...jest pusty

Kategorie
Nowości
Polecamy
Informacje
Szukaj treści

Wpisz szukaną frazę


Wyszukiwanie zaawansowane

O Wydawnictwie

WYDAWNICTWO NAUKOWE
UNIWERSYTETU SZCZECIŃSKIEGO

ul. Mickiewicza 66

71-101 Szczecin

tel. (91) 444 20 06,  (91) 444 20 09

e-mail: wydawnictwo@univ.szczecin.pl

www.wn.usz.edu.pl

 


Wydawnictwo działa od 1989 roku przy największej uczelni na Pomorzu Zachodnim. Publikuje monografie naukowe, skrypty, zeszyty naukowe, czasopisma, materiały konferencyjne. Rocznie ukazuje się ok. 110–140 tytułów,
w nakładach od 30 do 1000 egzemplarzy. Nakłady ustalane są bardzo indywidualnie, w zależności od tematu publikacji. Książki charakteryzuje duża różnorodność tematyczna, wynikająca z wielości dyscyplin naukowych uprawianych w Uczelni: humanistyki, matematyki, fizyki, ekonomii, biologii, prawa i administracji, teologii, nauk o ziemi, filologii polskiej, angielskiej, filozofii i pedagogiki oraz innych. Wydawnictwo obsługuje 11 wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego, jak również wydaje publikacje naukowców spoza Uczelni. 

Publikacje Wydawnictwa otrzymują nagrody i wyróżnienia, ostatnie z nich to np.:
– w 2010 roku, na XIV Poznańskich Dniach Książki Naukowej, publikacja pod
redakcją J. Farysia, H. Walczaka i A. Wątora "Od Moraczewskiego do Składkowskiego. Gabinety Polski Odrodzonej 1918–1939" otrzymała wyróżnienie za najlepszą książkę akademicką 2010 roku. Ta sama książka została doceniona
w 2011 roku na XVII Wrocławskich Targach Książki Naukowej, gdzie otrzymała nagrodę w kategorii Najtrafniejsza Szata Edytorska. 
– w 2012 roku, na XVIII Wrocławskich Targach Książki Naukowej, książka Roberta Cieślaka "Teatr Anny Augustynowicz" zdobyła nagrodę za Najtrafniejszą Szatę Edytorską.
– "Atlas historyczny Pomorza Zachodniego. Tom I. Topodemograficzny atlas gmin
i obszarów dworskich Pomorza Zachodniego w 1871 roku" otrzymał wyróżnienie specjalne za opracowanie edytorskie podczas XVI Poznańskich Dni Książki Naukowej 2012 roku.

W 2013 r. zespół badawczy pod przewodnictwem Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka – został wyróżniony nagrodą ministerialną za osiągnięcia dydaktyczne, którą minister nauki wyróżniła publikację Atlas historyczny Pomorza Zachodniego. Topodemograficzny atlas gmin i obszarów dworskich Pomorza Zachodniego w 1871 roku.
– w 2013 roku publikacja „Stare panny”, wdowy i rozwiedzione. Samotne
szlachcianki w Prusach w latach 1815 - 1914 na przykładzie prowincji Pomorze otrzymała Nagrodę im. Gerarda Labudy.

W październiku 2015 roku publikacja ”Podróż w czasie. Warsztat rozwoju
osobistego osób starszych” autorstwa dr Beaty Bugajskiej i dr Celiny Timoszyk-
Tomczak została nagrodzona przez redakcję magazynu „Charaktery” za najlepszą
książkę psychologiczną Nagrodą Teofrasta.


W maju 2016 r. odbyły się 10. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 
towarzyszące 7 Warszawskim Targom Książki, największej pod względem liczby
wystawców imprezie targowej w Polsce. Drugiego dnia targów odbyło się uroczyste
spotkanie wydawców akademickich i naukowych połączone z ogłoszeniem wyników
konkursu ACADEMIA 2016. Prestiżowe wyróżnienie rektorskie w kategorii
NAGRODA REKTORA UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO dla najlepszej
publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych otrzymała
książka „Czytanie. Kobieta, biblioteka, lektura” pod red. Agaty Zawiszewskiej
i Arlety Galant opublikowana przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego.

  

W  październiku  2016 r. Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego otrzymało  Nagrodę Główną Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie za publikację Na początku Kunstmann wymyślił sobie Kulmową… Heinrich Kunstmann – Joanna Kulmowa. 
Listy 1966–2009 w opracowaniu Urszuli Chęcińskiej i Marka Zybury i tłumaczeniu Marka Zybury.


W listopadzie 2016 r. odbyły się 20. POZNAŃSKIE DNI KSIĄŻKI nie tylko naukowej. Pierwszego dnia targów odbyło się uroczyste spotkanie wydawców akademickich i naukowych połączone z ogłoszeniem wyników trzech konkursów: 
1) na Najlepszą Książkę Akademicką, 
2) o Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki,
3) na Najlepszą Książkę Popularnonaukową. 

Prestiżowe wyróżnienie za wysoki poziom edytorski w kategorii dla najlepszej książki popularnonaukowej w 2016 roku otrzymała książka Na początku Kunstmann wymyślił sobie Kulmową… Heinrich Kunstmann – Joanna Kulmowa. Listy 1966–2009  w przekładzie Marka Zybury, opracowaniu i przedmowie Urszuli Chęcińskiej i Marka Zybury opublikowana przez Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego. 

 

W marcu  2017 r. podczas 21. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej Wydawnictwo otrzymało prestiżowe wyróżnienie za formę edytorską w kategorii o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w 2017 roku za książkę Erazm Kuźma. Słownik biografii i idei pod red. Jerzego Madejskiego, a także wyróżnienie za najlepszą książkę akademicką w roku 2017 Ochrona i konserwacja zabytków Szczecina po 1945 roku autorstwa Małgorzaty Gwiazdowskiej.

 

Wydawnictwo aktywnie promuje publikacje zarówno podczas wielu konferencji naukowych odbywających się na wydziałach Uniwersytetu, w województwie, jak i poza nim, organizując prezentacje, kiermasze książek i bierze aktywnie udział w targach książki.


23 marca  2018 r. podczas 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej Wydawnictwo otrzymało prestiżowe wyróżnienie za formę edytorską w kategorii o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki w 2018 roku za publikację Demografia – społeczeństwo – gospodarka. Atlas gmin Pomorza Zachodniego w 1939 roku, tom II autorstwa Dariusza K. Chojeckiego, Andrzeja Gizy i Edwarda Włodarczyka.

Podczas tegorocznych ogólnopolskich 12. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA, które odbywają się równolegle z Warszawskimi Targami Książki (17-20 maja 2018 r.), Wydawnictwo otrzymało specjalne wyróżnienie za formę edytorską w konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2018. Nagrodę przyznano
za opracowanie edytorskie drugiego tomu „Atlasu historycznego Pomorza Zachodniego”.

Sprzedaż i marketing

                
        Dariusz Stawiński
           (91) 444 20 06 
dariusz.stawinski@univ.szczecin.pl


       Magdalena Szarmach 
           (91) 444 20 09
wydawnictwo@univ.szczecin.pl

 

IBUK.PL

SWSW
Promocje
Bestsellery
Znajdziesz nas:
Znajdziesz nas:
sklep internetowy Kontakt z nami
Newsletter
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.