Uwaga: trzy opublikowane prace: 1) Wstęp do neurologiki (dodruk 2009), 2) Centrum Neurowiedzy w Szczecinie. Studium przypadku (2015), 3) Program Joint Research Centre w Polsce. Prezentacja (2017), stanowią jednotematyczny cykl publikacji. Zobacz: strona poprzednia i kolejna poprzednia.
W książce, napisanej w konwencji prezentowania pomysłu według zaleceń danych w linku:www.kpk.gov.pl/7pr/poradniki/pomysly-jak_pisac_wniosek.html, przedstawiona jest propozycja ustanowienia nowego programu badawczego z zakresu tzw.frontier researchjako akcji kluczowej w programie IDEAS, realizowanym w latach 2007-2013 w ramach 7 Programu Ramowego. Nowy program badawczy, mający w tle tradycję badawczą logicznej i filozoficznej szkoły lwowsko-warszawskiej, to program nowej dyscypliny logicznej,neurologiki, projektowanej jako nauka o ludzkim umyśle i technologii umysłu. Jest to transdziedzinowy program badawczy, generujący projekty interdyscyplinarne typufrontier researchw każdej dziedzinie wiedzy. Awangardyzm programu neurologiki polega na tym, że zastosowanie wspólnego paradygmatu rozszerza zakres empiryczności nauki na dyscypliny nauk logicznych i na cały obszar nauk humanistycznych. Dzieje się to za przyczyną głównej hipotezy roboczej danego programu. Jest to hipoteza o logicznej transformacji neurogenezy. Wynikająca z tej hipotezy dyrektywa badawcza neguje tzw. zasadę przezroczystości, znaną w semiotyce logicznej i filozofii. Wizją naukową nowego programu badawczego jest opracowanie metod logicznych, dziś jeszcze nieznanych, które służyłyby do sterowania aktywacją neurogenezy. Są one nazywane logiczną technologią umysłu. Uzasadnia się, że testowanie hipotezy o logicznej transformacji neurogenezy będzie prowadzić do opracowania nowych technologii terapeutycznych, technologii sztucznej inteligencji i technologii behawioralnych. Misją społeczną programu neurologiki jest zastosowanie nowych technologii do sterowania ewolucją umysłu gatunku ludzkiego w kierunku zmiany ludzkich zachowań, w dziele budowania w każdym kraju gospodarki opartej na wiedzy, i społeczeństwa opartego na wiedzy, w celu zabezpieczenia stabilnego rozwoju globalnego społeczeństwa informacyjnego.
Dofinansowanie dodruku: Polskie Stowarzyszenie Programu Neurologiki Uniwersytet Szczeciński Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.